Apple Şifre Değiştirme

Apple Kimliği App Store  , Icloud , Facetime , Apple Music gibi Apple servislerine erişmek için kullandığınız kullanıcı hesabınızdır ve Apple cihazınıza tanımlayarak cihazınızın bu servislerden faydalanmasını ve veri aktarımı yapabilmesini sağlayabilirsiniz.

Apple Kimliğinizin şifresini biliyorsanız ve Apple Şifre Değiştirme yapmak istiyorsanız MAC Bilgisayarınızı kullanarak https://appleid.apple.com/#!&page=signin adresine giriş yapın. Budaki menülerden Güvenlik bölümü altındaki parola değiştirme seçeneğini seçerek devam edin. Bu ekranda sizden eski parolanızı yazmanızı ve yeni parolanızı belirlemenizi isteyecektir. Daha sonra kaydettikten sonra yeni parolanızı kullanarak yukarıda belirttiğimiz servislere giriş yapabilirsiniz.

Yeni seçeceğiniz parolanın uzun ve karışık karakterlerden oluşan kolay tahmin edilemeyecek bir parola olmasına özen gösteriniz ve bu parolayı kimseyle paylaşmayınız. Tüm apple cihazlarınızdaki parolanızı yeni seçtiğiniz parola ile değiştirerek güncelleyiniz.

Iphone Ipod ve Ipad cihazlarda ise Ayarlar Kimlik altında bulunan Parola ve Güvenlik seçeneği içerisinde bulunan parolayı değiştir seçeneğine dokununuz. ve yönergeleri takip ediniz.

Parolanızı unuttuysanız Apple Parola Sıfırlama sayfasındaki yönergeleri takip ediniz.