Airties Modem Yönetim Şifresi Değiştirme

airties-modem-sifre-degistirmeAirties Modem Yönetim Şifresi Değiştirme işlemi için modem arayüzüne 192.168.2.1 ip adresi ile bağlanmak gerekmektedir. Aşağıdaki işlemleri sırası ile yaptıktan sonra şifre değiştirme işlemi tamamlanmış olacaktır.

Modeminizi elektriğe takıp açın , 1 dakika bekleyin , bilgisayarınız açık olsun ve kablo yada kablosuz olarak modeme bağlanmış durumda olun , internet tarayıcınız üzerinde 192.168.2.1 adresine bağlanın, ekrandaki kullanıcı adı alanına admin şifre alanına password yazarak giriş yapın.

Kullanıcı adı şifre olarak admin password kabul edilmediyse , ttnet password , admin ttnet alternatiflerini deneyin, hiçbiri geçerli değilse modemin arkasındaki reset düğmesine 10 sn basılı tutun, modemin tüm ışıkları yanıp söndükten sonra modemi kapatıp tekrar açın, modemin ayarları silindiği için bu defa girişiniz yapılabilecektir.

Yukarıda belirttiğimiz adımları gerçekleştirmeniz durumunda “Airties Modem Yönetim Şifresi Değiştirme” işlemi yapılabilir hale gelecektir. Yönetim sekmesi altında şifre değiştirme kısmı içerisinde yeni şifre belirleyerek kaydetmeniz halinde yeni şifre oluşturmuş olacaksınız. Modem arayüzüne erişimi olan kişilerce yapılabilecek bu işlem olağanüstü bir güvenlik sağlamaz, yalnızca ağ içindeki bilgisayarlardan ayar değişiklikleri yapılmasını engellemek için önerilmektedir, yeni şifrenizi unutmayacağınız bir şifre olarak belirleyin aksi takdirde airties modem yönetim şifresi değiştirme işlemini tekrar yapmanız gerekli olacaktır.